Pożar kotłowni w Sokołowie.

5 maja 2023 r. Po godzinie 15³⁰, na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w m. Sokołowo. Na miejsce zadysponowanych zostaje 5 🚒 zastępów gaśniczych: nasze GBA i GCBA, GCBA ze Skorzecina, GCBA i autodrabina mechaniczna z JRG Gniezno.
OSP Skorzęcin przerwał proces spalania 🔥na parterze jednym prądem wody z zewnątrz. Jednocześnie budowaliśmy kolejne stanowisko gaśnicze na drugą kondygnacje.
Wprowadzona rota w aparatach powietrznych z kamerą termowizyjną i podręcznym sprzętem burzącym przeprowadziła natarcie na poddasze połączone z wentylacją nadciśnieniową 💦💨 od strony mieszkalnej, zabezpieczonej kurtyną dymowa.
Dzięki podjętej właściwej, przećwiczonej wcześniej taktyce działań oraz wyposażeniu które posiadamy a którego zakup sfinansowany był z Budżetu Obywatelskiego zminimalizowaliśmy szkody powstałe w wyniku działaniach gaśniczych.
Świadome zarządzanie powietrzem i profilaktyka antynowotworowa na stałe zagościły w kanonie naszych działań. 👌
Niespełna godzinę po powrocie do bazy odtworzyliśmy w pełni gotowość bojową.
Ubrania ochronne wylądowały w pralnicach, maski i noszaki aparatów powietrznych i pozostały sprzęt (radiostacje, latarki, chełmy) zostały potraktowane chemią Dr. Weigert PL – skutecznie. 😎
Odpowiednia konserwacja nie niszczy materiałów, wydłuża czas użytkowania sprzętu i jednocześnie zwiększa komfort i bezpieczeństwo naszej ochotniczej pracy. Kompresor sprawnie napełnił butle powietrzem. Przed jego zakupem konieczne było dostarczenie butli do komendy w Gnieźnie, nierzadko prywatnym samochodem.

Przed godziną 22⁰⁰ ponownie wyjeżdżamy alarmowo 🚨 do zdarzenia, tym razem związanego z załączonym czujnikiem tlenku węgla w m. Chłądowo.
Podczas naszych działań pozostała część druhów przygotowywała remizę na czas obchodów 155 lecia istnienia i działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie które odbędą się już za kilka godzin. 🫡