MDP Witkowo

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza im. Brajana Chlebowskiego w Witkowie jest elementem stowarzyszenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie. Zrzesza w sobie najmłodszych członków, przyszłych adeptów pożarnictwa, którzy zasilą szeregi Jednostki Operacyjno-Technicznej po skończeniu 18 lat i stosownym przygotowaniu.

W naszej drużynie organizowane są zbiórki w każdy poniedziałek o godzinie 18:00 w remizie OSP Witkowo.  Podczas tych zbiórek uczymy się o historii oraz tradycjach pożarnictwa w Polsce i na świecie. Szerzymy przez to wartości patriotyzmu i szacunku do starszych druhów, munduru i godła.
Podnosimy swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy oraz technik ratowniczych. Mamy możliwość uczyć się jak gasić pożary w zarodku. A przede wszystkim poznajemy od środka jak to jest – być strażakiem.

Nasze zajęcia to nie tylko wkuwanie teoretycznych schematów i procedur, ale też wiele godzin spędzonych na ćwiczeniach z użyciem sprzętu, który znajduje się na samochodach. Zajęcia praktyczne zawsze kończymy omówieniem błędów i nowych doświadczeń co daje nam jeszcze jedną szansę dostrzeżenia błędów. Zajęcia te zawsze są ściśle edukacyjne, organizujemy nocki filmowe, zajęcia w plenerze gdzie poprawiamy swą kondycję fizyczną oraz ćwiczmy musztrę, lub po prostu bawimy się jeżdżąc na lodowisko, lub organizujemy wycieczki do jednostek PSP.

W ciągu roku przygotowujemy się do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Możemy się poszczycić laureatami szczebli wojewódzkich, a nawet krajowych tego turnieju. Dzięki temu wielu z byłych członków MDP Witkowo odkryło swoje powołanie i służy obecnie jako funkcjonariusze PSP bądź żołnierze-strażacy.

Jedną z największych atrakcji, jakie możesz spotkać w naszej MDP jest obóz szkoleniowo – wypoczynkowy nad jeziorem Niedzięgiel w Skorzęcinie. Wówczas mamy możliwość weryfikacji nabytej wiedzy i doświadczenia, czym możemy zaimponować pozostałym uczestnikom.

Uczestniczymy czynnie w życiu społecznym witkowskiej straży pożarnej podczas spotkań patriotycznych przy pomniku, spotkań międzypokoleniowych, wspieramy WOŚP. Przygotowujemy pokazy z udzielania pierwszej pomocy. Warto również wspomnieć, że pomagamy w organizacji zawodów medycznych MEDYK w Skorzęcinie.

 

Selfie z komendantem powiatowym? Dla nas to nie problem 😎

 Masz mniej niż 18 lat? Lubisz pracę w grupie i niesienie bezinteresownej pomocy? Aktywny wypoczynek pełen wyzwań, przygód i nowych znajomości? Wstąp do naszej drużyny!

ZAPRASZAMY!

Opracowali: dh Mateusz i dh Klaudia.