Sprzęt

Sprzęt będący na naszym wyposażeniu jest odpowiedzią na specyfikację gminy i zagrożenia z tego wynikające. Jesteśmy zdolni do błyskawicznego i skutecznego zwalczania zagrożeń pożarowych od zabudowy miejskiej, przez pola i lasy aż po zbiorniki wodne.

Na pojazdach znajdują się cztery zestaw medyczny typu PSP-R1: torba, szyny usztywniające, deska ortopedyczna oraz jeden zestaw R0 z AED. Dzięki temu niezależnie od zdarzenia, na które się udajemy, jesteśmy w stanie zawsze udzielić pomocy poszkodowanym na poziomie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

429[P]81 GCBA 6,6/32 / Tanker / Tanklöschfahrzeug
Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem wodnym 6,6m3 i autopompą o wydajności 3600 l/min. Podwozie Jelcz 315 z zabudową 004 Jelczańskich Zakładów Samochodowych.

Samochód służy nam głównie do dowożenia większej ilości środka gaśniczego, wody, na miejsce pożaru. Wyposażony w motopompę pływającą MAMUT oraz zbiornik przenośny o objętości 13 tys. litrów wody pozwala na budowanie efektywnego punktu czerpania wody lub buforu. Pojazd działa również podczas większych pożarów na polach, z jego podestu roboczego można bezpiecznie podawać prądy wody. Niestety z racji wieku ulega kolejnym awariom które uniemożliwiają skutecznego niesienia pomocy głównie na terenach wiejskich.

429[P]82 GBA 2,5/25 / Engine / Löschgruppenfahrzeug
Średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem wodnym 2,5m3 i autopompą o wydajności 2500 l/min. z modułem ratownictwa ekologicznego i wodnego. Podwozie uterenowione MAN TGM 13.290 zabudowane przez firmę Stolarczyk.

“82 MAN” stał się typowym wołem roboczym. Choć jego głównymi wyjazdami są pożary (4 aparaty powietrzne, 4 zapasowe butle, liczna armatura wodno-pianowa, kamera termowizyjna…)  wyjeżdża również do plam oleju, owadów błonkoskrzydłych i pozostałych miejscowych zagrożeń w tym ratownictwo wodne i lodowe.

429[P]85 GBA-Rt 2,5/20 / Rescue pumper/ Hilfeleistungslöschfahrzeug
Średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem wodnym 2,5 m3 i autopompą o wydajności 2000 l/min , z modułem ratownictwa technicznego i AED. Podwozie miejskie Star 12.157 zabudowane przez firmę Stolarczyk.

Zwany “Kokotkiem” samochód wielozadaniowy. Pierwszy wyjazd do zdarzeń medycznych i wypadków komunikacyjnych. Jest wsparciem przy pożarach.

421-Ł2 Łódź motorowa / Rescue boat / Mehrzweckboot