4 listopada 2020 r. otrzymaliśmy niecodzienną przesyłkę. W pięciu kartonach znajdowały się fabrycznie nowe aparaty powietrzne firmy Dräger. Zakup ten był niezbędny w celu zachowania pełnej gotowości operacyjnej naszej jednostki. Dotychczasowe aparaty które pozyskaliśmy z KP PSP Gniezno wymagały w najbliższym czasie wykonania przeglądu serwisowego a producent zaprzestał produkcji części zamiennych. Tak więc podjęliśmy decyzję oto w pierwszowyjazdowym do pożaru samochodzie GBA [P]82 MAN zagościły zestawy składające się z:
– Dräger PSS® 5000 aparat oddechowy na sprężone powietrze,
– Dräger PSS® automat oddechowy,
– Dräger Bodyguard® 1000 urządzenie ostrzegawcze,
– Dräger FPS® 7000 maska pełnotwarzowa  w liczbie 4 kompletów.
Butle stalowe o pojemności 3,6 l i ciśnieniu roboczym 300 bar pozwalające na pracę w atmosferze toksycznej, niebezpiecznej dla ratownika przez około 25 minut, pozostały z dotychczasowych aparatów.
Mamy nadzieję że i te uda nam się w najbliższym czasie wymienić, gdyż ich czas użytkowania będzie się skracał. Każdy zbiornik ciśnieniowy podlega okresowym badaniom i dozorowi UDT. Możemy poszczycić się dość sporym i nowoczesnym wyposażeniem który jednak nie leży na wystawach muzeowych i jest eksploatowany w ciężkich warunkach i pogodowych i sytuacyjnych do ratowania życia ludzkiego.