Od 26 marca 2020 r. liczni darczyńcy z terenu gminy i miasta odpowiedzieli na apel pracowników szpitali, ratowników medycznych i strażaków. Nasza jednostka stała się narzędziem podczas ogólnopolskiej akcji #STRAŻACYMEDYKOM rozpowszechnionej na portalu Facebook. Działania wsparły również OSP Mielżyn i OSP Skorzęcin przywożąc znaczne ilości darów.

Podczas Waszych zakupów pamiętaliście Państwo o tych, którzy służą Wam w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Zachowując zasady bezpieczeństwa dostarczyliście do naszej remizy wiele środków chemicznych, butelek wody, artykułów spożywczych i zabezpieczenia medycznego.

Cały czas utrzymywaliśmy kontakt z podmiotami potrzebującymi wsparcia, zajęliśmy się magazynowaniem i dostarczeniem w odpowiednie ręce powierzonych nam dóbr.

DZIĘKUJEMY
B.P. Celmer P.H.U.P. “FENICJA” hurtownia rybna, Panu Jerzemu Kozłowskiemu SKLEP POLSKI i wszystkim pozostałym, bezimiennym bohaterom.

Wsparcie materialne przekazaliśmy do:

  1. 1. Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie;
  2. 2. Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Dziekanka w Gnieźnie;
  3. 3. Zespół Ratownictwa Medycznego podstacja w Witkowie;
  4. 4. Komisariat Policji w Witkowie.

W międzyczasie, bez przeszkód, wyjeżdżaliśmy do zdarzeń wymagających naszej interwencji.
Poprzez nasze działanie pozyskaliśmy środki ochrony indywidualnej w postaci kombinezonów, okularów i przyłbic, maseczek FFP3 i płyny dezynfekujące. Na te potrzeby odpowiedziała firma KORLEN z Witkowa, która wyposażyła nas w wyżej wymienione przedmioty za co gorąco dziękujemy!
Zespół dowódców, pracując online, analizował zdarzenia występujące w powiecie/kraju pod kątem bezpieczeństwa i możliwości zarażenia się CoV-2. Dzięki temu udało się nam opracować wewnętrzne zasady, które nie zakłócały codziennej służby strażaka ochotnika a minimalizowały zagrożenie wynikające z możliwości rozprzestrzenienia się wirusa.