28 marca 2020 r. o godzinie 11:40 do dyżurnego dyspozytora PSP w Gnieźnie wpływa informacja od opiekunki mieszkanki witkowskiego osiedla, że jest potrzebna nasza pomoc w podniesieniu osoby chorej. Dyspozytor alarmuje naszą jednostkę i zaleca środki ostrożności, gdyż w tym bloku znajdują się osoby poddane kwarantannie.  Ratownicy zabezpieczeni w maseczki ochronne, okulary i rękawiczki udają się pod wskazany adres. Dowódca szczególnie nadzoruje pracę i czyszczenie ratowników oraz sprzętu zgodnie z przyjętymi wcześniej zasadami. 

Po godzinie 17.30 wyjeżdżamy do pożaru pobocza koło ronda łączącego drogi Kołaczkowo – Małachowo Złych Mijesc – Folwark – Witkówko.

Pomiędzy powyższymi zdarzeniami patrol rowerowy sprawdził m.in. punkty czerpania wody (PCW) na terenie obszarów leśnych Piaski – Krzyżówka. Obecnie na terenie Polski występuje 3. najwyższy stopień zagrożenie pożarowego a wilgotność ściółki wynosi 16%. W takim czasie ograniczajmy przebywanie na terenie lasu i czytajmy tabliczki wywieszane przez służby leśne. Przypominamy, aby pozostawiając samochód nie blokować dojazdu/drogi pożarowej ciężarowym samochodom strażackim.

View Larger Map