Pracowity czwartek dla witkowskich strażaków.

Wczorajszy dzień tj. 11 stycznia 2024 r. okazał się dla nas pracowity. Dwukrotnie byliśmy alarmowani do pożarów.
Do pierwszego zdarzenia dysponowani byliśmy o godzinie 09:09. Alarmowo udaliśmy się jednym zastępem do miejscowości Ruchocinek gdzie doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na szczęście nie doszło do większych strat z uwagi na czujność i szybką reakcję mieszkańców. Działania prowadziliśmy wspólnie z JRG PSP Gniezno oraz OSP Mielżyn.
Do drugiego zdarzenia zostaliśmy zaalarmowani o godz. 15:05. Alarmowo udaliśmy się w sile trzech zastępów do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Mąkownica. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy rozwinięty pożar budynku. Niezwłocznie ratownicy w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych rozpoczęli działania gaśnicze prowadząc prądy wody w obronie zagrożonego budynku mieszkalnego oraz w natarciu na palący się budynek. Kolejnym etapem działań było prowadzenie rozbiórki części budynku celem dogaszenia pogorzeliska. Działania prowadziliśmy wspólnie z JRG PSP z Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, OSP Skorzęcin, OSP Mielżyn oraz Policją.
Kierujemy szczególne podziękowania dla:
– Pani Sołtys Mąkownicy za dostarczenie na miejsce akcji ciepłych posiłków regeneracyjnych dla wszystkich ratowników;
– mieszkańcowi Ruchocina, który przybył na miejsce działań ładowarką teleskopową w celu wywiezienia słomy.
Działania prowadziliśmy do późnych godzin wieczornych. Po godzinie 23:00 odtworzyliśmy gotowość operacyjną i powróciliśmy do swoich domów.