Warsztaty ratownicze ResqTec firmy SafeTech

10 sierpnia przybył do nas przedstawiciel marki SafeTech Technologia Dla Bezpieczeństwa celem przedstawienia oferty narzędzi dedykowanych do szeroko pojętej dziedziny ratownictwa technicznego. RT dzieje się wtedy gdy mówimy m.in. o cięciu, rozpieraniu, stabilizowaniu, podpieraniu czy unoszeniu.
Grzegorz w krótkiej acz treściwej prezentacji przedstawił czym zajmuje się firma SafeTech. Szczególnie bliska i ciekawa dla nas była tematyka działań ze statkami powietrznymi podczas ich “odzyskiwania”.

Następnie udaliśmy się na teren Stacji Demontażu Pojazdów Auto-Antczak w Wiekowie. Tam wspólnie z OSP Strzyżewo Smykowe i OSP Niechanowo odbyliśmy “warsztaty uwalniania za pomocą narzędzi akumulatorowych EDD (bezpośredni napę elektryczny) oraz przy wykorzystaniu poduszek hybrydowych wysokiego ciśnienia i wysokiego podnoszenia z podporami pneumatyczno-mechanicznymi.” Te ostatnie pozwalają zminimalizować ilość obsługujących. Za pomocą tylko dwóch kompatybilnych ze sobą sterowników pneumatycznych tylko jeden ratowników może jednocześnie unieść i ustabilizować ciężar.

Skupialiśmy się głównie na komforcie i jakości pracy z narzędziami ResqTec.

 

 
Raz jeszcze dziękujemy firmie SafeTech Technologia Dla Bezpieczeństwa za możliwość poznania tej technologii i narzędzi.
Panu Wojciechowi, właścicielowi firmy Auto-Antczak za gościnę na podwórku i pozorację materiału do ćwiczeń.
Ratownikom z zaprzyjaźnionych jednostek które przybyły na nasze zaproszenie za wymianę doświadczeń i wspólnie wylany pot.

GALERIA ZDJĘĆ – ZAPRASZAMY