Dzień Otwartej Remizy 2022

W sobotę 11 czerwca spotkaliśmy się razem z Wami na placu przed remizą aby podziękować Wam, drodzy mieszkańcy, za oddane głosy w Budżecie Obywatelskim za rok 2022, który zorganizowała Gmina i Miasto Witkowo.
Oficjalnego przekazania pozyskanego sprzętu dokonał Burmistrz GiM Witkowo pan Marian Gadziński przy obecności swojego Zastępcy pana Marka Wiatrowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Piotra Jóźwika, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej pani Renaty Robaszkiewicz oraz Radnych pana Krzysztofa Bykowskiego, Czesława Nowaczyka i Pawła Roszyka, podpisując dokumenty razem z Prezesami OSP Witkowo, OSP Skorzęcin, OSP Gorzykowo oraz OSP Ruchocinek.
Pozyskany sprzęt bezpośrednio wpływa na podniesienie skuteczności działań ratowniczych prowadzonych przez ratowników wyżej wymienionych jednostek co przekłada się zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców jak i ich mienia. Nie są to gadżety lecz sprzęt na miarę naszych czasów. Nowe zagrożenia wymagają nowych sposobów ich neutralizacji.
Nie mogło obyć się bez lekcji bezpieczeństwa. Dh Michał i Krzysztof przygotowali praktyczny pokaz gaszeniu płonącego oleju w domu. Po za mokrym ręcznikiem czy pokrywką, bez większych szkód dla siebie i otoczenia proces spalania skutecznie można przerwać solą kuchenną czy kaszką manną. Odradzamy wodę, mleko jak i wszelkie inne produkty płynne typu soki itd. Najlepiej jeśli w domu posiadalibyśmy gaśnice w miejscu łatwo dostępnym.
Chcielibyśmy raz jeszcze wrócić do Dnia Otwartej Remizy, który miał miejsce 11 czerwca br. na placu przed naszą remizą. Do dnia dzisiejszego jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jak wielu z Was było z nami w tym wyjątkowym dla Nas – OSP Witkowo, Skorzęcin, Ruchocinek i Gorzykowo – dniu. To właśnie 11 czerwca br. sprzęt, który udało nam się zdobyć dzięki wygranej a przede wszystkim dzięki Państwu, Państwa głosach w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 trafił do poszczególnych jednostek.
W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować za pomoc w organizacji Dnia Otwartej Remizy:
– Pani Honoracie Glanc za przekazanie 40 świeżych chlebów,
– Firmie „Korlen” za dostarczenie gazu,
– Panu Krzysztofowi Szoszorek – Sołtys Ćwierdzina za kręcenie waty dla dzieci,
– Pani Elżbiecie Grabowskiej – Sołtys Małachowa Złych Miejsc za przygotowanie smalcu,
– Panu Marcinowi Nowickiemu za ogórki,
– Pani Wiesławie Koteckiej za balony i zabawy dla najmłodszych,
– Przedstawicielom Urzędu Gminy i Miasta Witkowo na czele z Burmistrzem Panen Marianem Gadzińskim, Zastepcą Panem Markiem Wiatrowskim oraz Radnym za zasponsorowanie kiełbasy oraz za użyczenie namiotów,
– Panu Damianowi Siwińskiemu za profesjonalne nagłośnienie imprezy,
– Pani Renacie Robaszkiewicz – Sołtys Kamionki za soczki dla dzieci,
– Firmie „SUPRON” na czele z Panią Moniką Janas za zrealizowanie etapu końcowego Budżetu Obywatelskiego,
– Firmie „Kamena” – za ufundowanie wody mineralnej,
– Panu Leszkowi Kryszakowi – Sołtysowi Strzyżewa Witkowskiego za użyczenie ławek oraz stołów,
oraz wszystkim tym, których nie jesteśmy w stanie wymienić ponieważ tylu Was było, a pomogli nam w organizacji Dnia Otwartej Remizy.
DZIĘKUJEMY !