Strażacki Piknik Morsów dla Tymka

W niedzielę 13 lutego w Skorzęcinie Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie wraz z gronem ludzi o wielkim sercu zorganizowała Strażacki Piknik Morsów dla Tymka Kamińskiego. Chłopiec choruje na SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni i potrzebuje bardzo drogiej terapii genowej. Obok historii, która dotknęła Tymka i jego rodzinę nie można przejść obojętnie. Dlatego właśnie OSP postanowiło pomóc w tym przedsięwzięciu.
Podczas imprezy na plaży zebrało się blisko 2,5 tysiąca osób! Wśród nich sporo odważnych, by wejść do wody.
Wśród morsujących znalazły się grupy: Morsy Borowinka Słupca, Królewskie Morsy Gniezno, Morsy Libero Powidz, Klima Września, Bałwany Lubochnia, Przerębloki Zagórów, OSP Skorzęcin, Morsy Szydłówiec, Morsy z nad Warty Czeszewo, Przedstawicielka morsów z Osztyna, Motocyklistki i Motocykliści Witkowo, Morsy Witkowo Biega, Morsy Kramp, Morsy Janikowo.
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał zespół medyczny z firmy MARAD oraz policjanci z Komisariatu Policji w Witkowie. Natomiast morsów w wodzie zabezpieczały dwie jednostki pływające – OSP Witkowo oraz OSP Wiekowo.
Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Odbył się pokaz ratownictwa z podejmowania poszkodowanego z wody wykonany przez strażaków OSP Witkowo na łodzi ratunkowej oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy na lądzie. Rozgrzewkę dla morsów zapewniła niezastąpiona Agnieszka Kownacka z Powidza przy mistrzowskiej oprawie muzycznej Damiana Siwińskiego. Strażacy OSP Gorzykowo przygotowali 100 litrów przepysznej gorącej grochówki, OSP Witkowo zapewniło kiełbaski z grilla, gorące napoje i kakao dla uczestników, chleb ze smalcem i ogórkiem, a także wspaniałe ciasta i ciasteczka upieczone przez mieszkańców Witkowa. Druhowie z OSP Skorzęcin przygotowali na plaży miejsca do siedzenia oraz ognisko, gdzie chętni piekli kiełbaski.
W zamian uczestnicy wrzucali datki do puszek Fundacji SięPomaga, która prowadzi zbiórkę na leczenie Tymka.
Podczas imprezy punkty gastronomiczne oprócz strażaków obsługiwały przemiłe panie z Ekipy Witkowo Charytatywnie. Na czele tej Ekipy stali Katarzyna Rabiega i Damian Siwiński, którzy z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem pomagali zorganizować całą imprezę.
Uczestnicy Pikniku chętnie wzięli udział również w licytacjach. Do wygrania były niezliczone vouchery, nagrody, przepyszne ciasta, rękodzieła, kalendarze ufundowane przez sponsorów i ludzi dobrej woli.
Najbardziej wytrzymali mogli również skorzystać z mobilnej sauny, która cieszyła się bardzo dużą popularnością.
Po zakończonej imprezie Fundacja zabezpieczyła puszki z pieniędzmi i podała informację, że podczas Strażackiego Pikniku Morsów w Skorzęcinie zebrano kwotę blisko 38 6800,00 złotych na leczenie Tymka! A zbiórka nadal trwa.
„Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w organizację Strażackiego Pikniku Morsów w Skorzęcinie, wszystkim darczyńcom i sponsorom, ludziom dobrej woli. Nieocenioną pomoc i wsparcie udzielili nam również bracia strażacy z OSP Skorzęcin, OSP Gorzykowo, OSP Wiekowo, OSP Strzyżewo Smykowe i OSP Mnichowo. Dziękujemy także OKSIR Witkowo za udostępnienie pomieszczeń dla organizatorów. Szczególne podziękowania należą się Katarzynie Rabiega i Damianowi Siwińskiemu, którzy włożyli całe serce i zaangażowanie w przygotowanie imprezy. Bez tych wszystkich wspaniałych ludzi nie udałoby się zorganizować tak dużego przedsięwzięcia. Cieszymy się, że tym sposobem mogliśmy wesprzeć ciężką batalię o zdrowie małego chłopca” – podsumował Prezes OSP Witkowo Sebastian Zamiara.
Fot. Piotr Szykowny, Daniel Kubacki