Łódź w OW Skorzęcin i wypadek w Chłądowie

19/20.06.2021 r.
Jezioro Niedzięgiel – Ośrodek Wypoczynkowy Skorzęcin

Kolejny weekend spędziliśmy na terenie OW Skorzęcin, doskonaląc umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego wykorzystując łódź motorową. Przy okazji prowadziliśmy działania informacyjne dotyczące bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.


“Gdy planujecie wypłynąć na akwen wyposażcie się w bojkę i poinformujcie o tym fakcie kogoś znajomego – gdzie planujecie wypłynąć, ile czasu Wam to zajmie. Ułatwi to ewentualne działania ratownicze. ”


20 czerwca o godzinie 15:18 zastęp Rt [p]85 wyjechał alarmowo w kierunku Skorzęcina. Na wysokości wsi Chłądowo doszło do zderzenia samochodu osobowego z drzewem. Dwie osoby zostały ranne, z czego jedną przetransportowano do szpitala. Początkowo nie można było odnaleźć kierującego pojazdem. W takiej sytuacji KDR podjął decyzję o rozpoczęciu działań poszukiwawczych – zaalarmowano kolejne zastępy z naszej remizy oraz OSP Skorzęcin. Ostatecznie do poszukiwań nie doszło gdyż kierujący się odnalazł, podawał się początkowo za pasażera, który niestety był pod wpływem alkoholu.
W związku z prowadzonymi działaniami KPP w Gnieźnie, na miejscu pozostał pies rasy York, którym to zajęli się nasi ratownicy a następnie ewakuowali go do witkowskiej lecznicy gdzie został przekazany w ręce weterynarza.