19 października 2019 r. nasz strażacki dzień rozpoczęliśmy o godzinie 9:30 wyjazdem alarmowym do zadymienia w kamienicy przy ul. Stary Rynek w Witkowie. Na miejscu okazało się, że powodem dymu było wypalanie kabli w piecu „koza”. Użytkownik zamurował zbędne wg niego otwory i wyczystki w celu osiągnięcia większej temperatury w komorze spalania. Niestety, w ten sposób doprowadzał do niecałkowitego spalania paliwa i produkował niebezpieczny dla życia tlenek węgla. Mieszkańcy zostali ewakuowani, pożar został ugaszony przy pomocy gaśnicy proszkowej a pomieszczenia przewentylowane.
Miernik wielogazowy wskazywał ponad 200 PPM CO. Obecny na miejscu ZRM zabezpieczył medycznie nasze działania i zaopiekował się poszkodowanymi.

Po zakończonych działaniach delegacja udała się do Szkoły Technicznej „Mundurowej” w Gnieźnie Zakładu Doskonalenia Zawodowego na uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Wg relacji naszych druhów można było się poczuć jak podczas przysięgi wojskowej.
Dziękujemy za zaproszenie i zapraszamy do dalszej współpracy!

Następnie SK KP w Gnieźnie zadysponowało nas do rozpoznania zagrożenia związanego z rojem agresywnych owadów błonkoskrzydłych przy ul. Pogodnej w Witkowie.

Dzień zakończyliśmy na sali bankietowej, przygotowując ją do sobotniego Spotkania Międzypokoleniowego, na które serdecznie zapraszamy.
(druhowie proszeni są o założenie mundurów wyjściowych)