W sobotę 21 września 2019 r. udaliśmy się do Wiekowa gdzie w słynnej “lodowni” odbyły się zajęcia z obsługi kamery termowizyjnej, przypomnienie zachowania podczas pożarów wewnętrznych, wentylacji i pracy w zadymieniu. Ćwiczenia prowadzili funkcjonariusze PSP w Gnieźnie mł.asp. Mariusz Janowicz i st.asp. Krzysztof Tomczak. Dzięki uprzejmości OSP Powidz mogliśmy pracować aż z trzema różnymi modelami kamer termowizyjnych w tym dwóch marki FLIR K2 i K55 oraz Drager UCF 9000. Tym razem działaliśmy ramie w ramię z druhami z Trzemeszna i Ułanowa.
Pomimo tego, iż nie posiadamy jeszcze w podziale bojowym kamery temowizyjnej nie znaczy że nie powinniśmy umieć się takową posługiwać. Bardzo często po dojeździe zastępu np. z PSP Gniezno pracujemy na ich sprzęcie.

 

Zaraz po powrocie do remizy odpowiedzieliśmy na zaproszenie sołtysa wsi Jarząbkowo (gm. Niechanowo) i zawitaliśmy na świetlicy z tematyką pierwsze pomocy.

Byłoby nam mało, gdybyśmy już po godzinie 17.00 nie spotkali się w remizie na dniu gospodarczym. Choć na bieżąco staramy się utrzymać nienaganny porządek to zawsze znajdzie się coś do przetarcia.