W dniu 25 maja 2019 r. dh Michał i jego wybranka Judyta zawarli związek małżeński. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystościach zaślubin i weselnych. Przepiękny szpaler wspólnie z żołnierzami powidzkiej jednostki przywitał młodą parę przy wyjściu z kościoła. Symboliczny pożar przy remizie i odprowadzenie weselnego orszaku do granic gminy jest już naszą tradycją.

Dh Michałowi i Judycie gratulujemy!

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

24-25 maja 2019 r. w miejscowości Kęty odbyło się seminarium ratownictwa technicznego Rescue Days.
Tegoroczne wydarzenia miało miejsce w Małopolsce. Gospodarzami byli druhowie z OSP Kęty.
Czworo z nas wzięło udział w tym wydarzeniu. Dh Tomasz i dh Remigiusz w roli Instruktorów a dh Szymon i dh Marcin jako uczestnicy. “Grono pedagogiczne” składało się z doświadczonych strażaków m.in. z Polski, Słowenii, Czech, Niemiec, Austrii. Główny sprawca Bartosz Klich wprowadził uczestników prezentacją “CZY MAMY CZAS?”. Choć mogłoby się wydawać, że to występ niczym stand-up, Bartek mówił konkretnie, ale w sposób, który trafia do odbiorców. Przez dwa dni walczyliśmy z pojazdami przygotowanymi do założonych inscenizacji. Naszym orężem był sprzęt marki Weber. Przewodowe narzędzia hydrauliczne są powoli zastępowane serią E Force napędzanymi akumulatorami. Wbrew błędnie panującej negatywnej opinii, narzędzia te nie tyle dorównują, a nawet umożliwiają pracę wszędzie tam gdzie przewód nie sięgnie. W piątek wieczorem przy dźwiękach kapeli POLANDIA, pomimo różnic językowych świetnie się bawiliśmy. Na scenie gościnnie wystąpił, znany w gronie ratowniczym Waldemar, podrywając wszystkich na parkiet.

Czym jest Rescue Days?

Od kilku lat w Polsce odbywają się nasze rodzime Rescue Days.PL. W ciągu dwóch dni ratowniczych zmagań strażacy z całego kraju stają naprzeciw kilku trudnych scenariuszy a podczas ich realizacji mogą wypracowywać wspólne rozwiązania problemów, z którymi spotykają się na co dzień podczas prowadzonych działań ratowniczych. Impreza wzorowana jest na „imprezie Matce” – Niemieckich Rescue Days.

Zajęcia na RescueDays.PL prowadzone są zarówno przez instruktorów z Polski oraz z innych krajów. W trakcie tej dwudniowej imprezy uczestnicy stają naprzeciw zróżnicowanych scenariuszy, które odzwierciedlają realne przypadki. Przygotowane scenki dają możliwość sprawdzenia i zastosowania najnowszych technik ratowniczych.

Kim są Instruktorzy?

Jesteśmy grupą polskich instruktorów wchodzących w skład międzynarodowego zespołu firmy Weber-Hydraulik GmbH. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom opracowaliśmy ofertę seminariów dotyczącą warsztatów ratowniczych z zakresu ratownictwa technicznego.

Nasze seminaria są odpowiedzią na szybki rozwój motoryzacji a co za tym idzie ewolucję konstrukcji pojazdów, systemów bezpieczeństwa oraz stosowanych materiałów. Techniki oraz taktyka naszych działań wynikają z nauki i doświadczenia, które przez wiele lat zdobywaliśmy w trakcie realnych działań oraz ćwiczeń w kraju, jak i poza jego granicami.

Scenariusz Rescue Days Kęty 2019

Galeria zdjęć:

Rescue Days Kęty 2019 / Google Photos