Poniedziałek, 11 luty 2019 r. o 17:00
Remiza OSP Witkowo przy ul. Nowej 3

Zapraszamy wszystkie chętne osoby powyżej 10-tego roku życia do wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Witkowie.

View Larger Map

Co was czeka?
Czeka was seria cotygodniowych spotkać tematycznych które, za każdym razem będzie prowadziła inna osoba.
Pierwszą zbiórką, która was czeka będzie zbiórka organizacyjna. Pokażemy Wam Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie, opowiemy i zademonstrujemy sprzęt, o którym będziemy mówić, którego będziemy się uczyć, i którego będziemy używać na zbiórkach. Spotkamy się również z naczelnikiem OSP Witkowo, który wprowadzi was w klimat całego projektu. Chcielibyście zobaczyć jak to jest w kabinie wozu bojowego? Nie ma sprawy każdy będzie mógł to osobiście sprawdzić i na koniec cyknąć sobie fotkę. 😉

Co dalej? Dalej na następnej zbiórce ruszamy z “planem szkolenia” będziemy poznawać sprzęt, uczyć się o jego możliwościach, będziemy opowiadać o pracy strażaka o wymaganiach i zagrożeniach, a prawie każdy przerobiony temat zakończymy zajęciami praktycznymi, których na pewno nie zabraknie.

Czego oczywiście NIE MOŻE ZABRAKNĄĆ??
Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy!!!!

Nauczymy Was jak pomagać i jak ratować życie ludzkie. Seria tematów sprawi, że będziecie umieli się zachować, gdy zajdzie potrzeba ratowania życia ludzkiego. Będziecie umieli wezwać pomoc i udzielić pomocy.
Być może kiedyś URATUJECIE KOMUŚ ŻYCIE!!!

SPEŁNIAJĄC SZEREG WYMOGÓW, zwieńczeniem całego projektu będzie możliwość wstąpienia w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie i bycie jej aktywnym członkiem biorącym udział w akcjach.

Podsumowując:
Będziemy się uczyć ciekawych rzeczy.
Będziemy pokazywać ciekawe rzeczy.
Będziemy dotykać i używać sprzętu pożarniczego.
Będziemy lać wodę.
Będziemy ratować.
Będziemy ćwiczyć.
BĘDZIEMY SIĘ DOBRZE BAWIĆ!!!!

 

Do Zobaczenia !