Wielkopolska Ochotnicza Straż Pożarna Roku 2017

5 maja 2018 r. delegacja z OSP Witkowo, zastępem SLRr 429[p]83 Nissan Navara udała się do Konina na Wielkopolski Dzień Strażaka zorganizowany przez Miasto Konin, Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Poznaniu, Oddział Powiatowy Grodzki i Ziemski ZOSP RP w Koninie.

O godzinie 11.00 odbyła się Msza św. polowa na Placu Wolności poprzedzona przemarszem pododdziałów OSP. Na uwagę zasługują pododdziały kobiecej sekcji oraz dwie złożone z najmłodszych druhów. Po wysłuchanej homilii włodarze rozpoczęli uroczystą akademię, podczas której wręczono medale, odznaczenia i wyróżnienia dla m.in. działacza roku, strażaka roku i „najlepszej” wielkopolskiej jednostki OSP roku 2017 r. Miło nam z tego miejsca zakomunikować, iż Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Wielkopolskiego im. Stanisława Taczaka nadało tytuł honorowy WIELKOPOLSKIEJ OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ ROKU 2017 właśnie NAM, OSP Witkowo.

DSC00878

Powodem takiego uznania były liczne wymieniane wydarzenia organizowane przez nas w ciągu roku. Międzypokoleniowe spotkanie strażackie, Zawody i Warsztaty MEDYK, szkolenie z obsługi AED, remont w czynie społecznym remizy przy łącznie przepracowanych ponad 2,000 godzinach, odwiedzanie grobów zmarłych druhów, udział w ponad 150 działaniach ratowniczych na terenie województwa, i wiele innych, o których mogą Państwo przeczytać na naszej stronie www czy też poprzez serwisy społecznościowe. Ochotnicza Straż Pożarna to nie tylko gaszenie pożarów i ratowanie życia ludzkiego. To szereg zdarzeń w ciągu roku, które budują więź z mieszkańcami i poczucie bezpieczeństwa. Ślubowaliśmy na sztandar gdzie widnieją hasła: Bóg, Honor, Ojczyzna. Udzielamy się w tej społecznej służbie poświęcając swój czas który można spędzić na wiele przyjemnych sposobów. Dziękujemy za takie wyróżnienie. Dzięki niemu wiemy, że to, co robimy jest wartościowe, odbija się echem i niesie się po całej Polsce. Dodatkowo świadomość, iż wyróżnienie zbiegło się w roku, w którym obchodzimy 150 lecie istnienia i działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie potęguje poczucie  radości i dumy w naszych sercach. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej uroczystości.

Wielkopolski Dzień Strażaka 5 maj 2018 r. Konin / Google Photos