Nasi partnerzy:

Odwiedziło nas:

Dzisiaj:37
Ogólnie:340626

wspierają nas:

Portal Strażaków - STRAŻACKI.PL

Śmigłowiec LPR na targowisku i zabezpieczenie "Witkowskiej Dychy"

g112324 września 2017r. zakończyliśmy obóz szkoleniowy w Skorzęcinie. Zaraz po powrocie do Witkowa ok 13.00 przechodzimy odprawę zwiazaną z zabezpieczeniem biegów ulicznych organizowanych przez Witkowo Biega. W 3 zastępy z naszej jednostki oraz OSP Wiekowo i OSP Mielżyn wspierając wydzielone patrole policji zamykamy drogi i organuzjemy objazdy w miejscach newralgicznych trasy biegu. Cała impreza odbyła się bez problemów i interwencji z naszej strony. Wróciliśmy do bazy po 16.00

 

 


Po odtworzeniu gotowości bojowej o godzinie 16.30 otrzymujemy zgłoszenie o lądowaniu śmigłowca Ratownik 9 z Poznania, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na terenie stadionu miejskiego w Witkowie. Po odebraniu zgłoszenia, jeszcze w remizie, dowódca OSP Witkowo informuje SK KP w Gnieźnie o odbywającej się tam imprezie terenowej Witkowska Dycha i możliwym problemie w utworzeniu tam bezpiecznego lądowiska. Po dotarciu na miejsce i sprawdzeniu terenu przy stadionie (nierówny i grząski), KDR podejmuje decyjzję o doprowadzeniu karetki z pacjentem na teren targowiska miejskiego. Tam zgodnie z procedurami zabezpieczyliśmy potrzebne miejsce do wylądania "podniebnej" karetki. Pacjent został bezpiecznie przekazy załodze LPR i poleciał do szpitala.

Ostrzegamy wszystkich obecnych przy lądowaniu śmigłowców ratunkowych o niebzepieczeństwie! Podczas zniżania lotu łopaty wirnika wytwarzają podmuch powietrza wzbijający w powietrze nie tylko tumany kurzu ale również małe kamienie, kawałki szkła, metalu czy plastiku. Takie małe obiekty mogą uderzyć w twarz obserwatorów i pozbawić ich chociażby wzroku.
Dlatego przypomianmy o wykonywaniu poleceń służb ratunkowycobecnych na miejscu. Nie przechodzimy obok pachołków czy pod taśmą ostrzegawczą prosto w strefę niebezpieczną. Obserwujemy ich działania w miejsach wyznaczonych ale róbmy to z głową!


Zdjęcia: OSP Witkowo i Gniezno112 / Maciej Nowaczyk