Nasi partnerzy:

Odwiedziło nas:

Dzisiaj:27
Ogólnie:333602

wspierają nas:

Portal Strażaków - STRAŻACKI.PL

Usuwanie skutków nawałnicy z 11 sierpnia

20170814 10072114 siepnia 2017r. o godzinie 9.00 udajemy się do Komendy Powiatowej PSP w Gnieźnie gdzie dołączamy do jednostek które od piątku 11 sierpnia usuwają skutki nawałnicy która przeszła przez teren powiatu gnieźnieńskiego. Do godziny 22.00 działaliśmy wspólnie z podnośnikiem hydraulicznym z PSP Słupca. Na terenie Gniezna pracowali również m.in. OSP Trzemeszno, OSP Trzuskołoń, OSP Łubowo, OSP Mieleszyn, OSP Modliszewo, OSP Żydowo, OSP Czerniejewo, PSP Konin, PSP Poznań, PSP Gniezno i wiele innych zastępów z okolicy.

 

Skupialiśmy się szczególnie na zabezpieczaniu dachów które zrywał porwisty wiatr oraz zagrożeniom wynikającym z nadłamanych gałęzi czy pochylonych nad budynki czy chodniki drzew. Niezastąpione były techniki alpinistyczne podczas zabezpieczenia ratowników pracujących na wysokościach. Zastęp 429p82 OSP Witkowo i 581p83 JRG Słupca udawał się do Szczytnik Duchownych i w Gnieźnie na ul. Żabią, Powstańców Wielkopolskich, Warszawską, Wełnicką i Wrzesińską. Działania przerwaliśmy na polecenie dysponetów SK KP ze względu na wieczorną porę. Na terenie koszar JRG Gniezno przygotowany był posiłek regeneracyjny oraz napoje.


W tym czasie drugi nasz zastęp 429p85 usuwał gniazdo agresywnych os w miejscowości Jaworowo. Chwilę później nasza jednostka została zaalarmowana do zadymienia w kierunku Ruchocina jednak dyspozycja została odwołana. Nie było zagrożenia.

Z tego miejsca chcemy podziękować szczególnie załodze ze Słupcy z którymi praca była przyjemna i na wysokim poziomie. Róznież mieszkańcy Gniezna kierowali w naszą stronę wiele miłych słów w podzięce za to co robimy nie tylko dzisiaj ale i przez cały rok naszej służby. Robimy to bezinteresownie a takie małe gesty życzliwości budują nasze morale. Dziękujemy!