Świętowanie przerwane pożarem

1 grudnia 2018 r. na sali przy remizie odbyło oficjalne przekazanie specjalistycznego sprzętu do ratownictwa wodnego w tym m.in. fabrycznie nowej łodzi ratowniczej i drona podwodnego. Zaproszonych gości przywitała muzycznie Grupa „BEZ GROSZA”.
Dokumenty przekazania podpisali burmistrz pan Marian Magdziński i prezes dh Grzegorz Barański.
Dalsza część spotkania była poświęcona głównie naszym seniorom. Jest dla nas ważne aby podtrzymać pamięć o historii i o osobach budujących naszą strażacką społeczność.

GALERIA ZDJĘĆ

01.12.2018r. Spotkanie międzypokoleniowe i przekazanie sprzętu ratownictwa wodnego. / Google Photos

O godzinie 21.14 dyspozytor otrzymuje zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ulicy Warszawskiej w Witkowie. Dźwięk alarmu z remizy przerywa nasze spotkanie. Wyjeżdżamy dwoma zastępami gaśniczymi. Po dotarciu na miejsce na piętrze panowało zadymienie. Brak zewnętrznych oznak pożaru. Zgłaszający przekazał informacje o znajdującej się w mieszkaniu starszej kobiecie. Przeszukanie pomieszczeń prowadzono równocześnie z lokalizacją źródła pożaru. Paliło się wyposażenie  i drzewo zalegający przy piecu kaflowym. Ewakuowanej przez strażaków kobiecie udzielono pierwszej pomocy a po przekazaniu ratownikom medycznym została przetransportowana do szpitala. Była przytomna. Pomimo iż pożar udało się ugasić jeszcze w fazie rozwoju straty po pożarowe są znaczne. Działania w nieznanych pomieszczeniach przy całkowitym braku widoczności ułatwiłaby kamera termowizyjna, co raz częściej kupowana przez jednostki straży pożarnej i będąca głównym orężem w walce z ukrytym ogniem.