Pomimo sprzyjającej wypoczynkowi pogody strażacy z naszej jednostki po raz kolejny pozostali w gotowości wyjazdowej i kilkukrotnie interweniowali na terenie powiatu.

1 czerwca 2018 r. rozpoczęliśmy zabezpieczeniem wydarzenia „POD WITKOWSKIM NIEBEM” którego głównym punktem był występ zespołu ENEJ. Podczas zabezpieczenia działaliśmy wspólnie z OSP Wiekowo, OSP Mielżyn i OSP Skorzęcin. Tuż przed samym koncertem udaliśmy się do miejscowości Gaj w celu usunięcia gniazda agresywnych owadów błonkoskrzydłych.

2 czerwca 2018 r. od godziny 8.00 w odpowiedzi na pismo z komendy powiatowej zastęp 429[p]82 udał się na zabezpieczenie Spotkania Młodych na polach lednickich. Tam wspólnie z wydzielonymi siłami z powiatu oraz wolontariuszami z całego kraju czuwaliśmy nad bezpieczeństwem okolicznych mieszkańców, przybyłych uczestników. Dodatkowym zadaniem była wizyta Andrzej Duda – Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wspólnie z OSP Rybno Wielkie interweniowaliśmy przy pożarze samochodu osobowego na asfaltowej drodze leśnej. W tym samym czasie nasza gmina nie pozostaje bez ochrony. Około godziny 17.30 wyjeżdża alarmowo łódź nad jezioro Niedzięgiel. Zgłaszający mówił o wywróconej łodzi z dwiema osobami. Na miejsce zadysponowano łodzie z Gniezna, Wiekowa, Konina, Słupcy i Powidza. Grupa wodno-nurkowa zabezpieczająca Lednicę również wyjechała lecz została zawrócona podczas jazdy alarmowej. Ze względu na brak pewnych informacji o zdarzeniu i przeszukaniu akwenu działania zostały odwołane. Zastęp 429[p]83 Nissan Navara okazał się niezastąpiony podczas wodowania jednostek pływających w trudnym terenie.
Podczas akcji nad jeziorem kolejna sekcja zastępem 425[p]85 udała się na ul. Poznańską w Witkowie gdzie płonęły śmieci przy budynku magazynowym. Dzięki szybkiej interwencji udało się obronić mienie przed żywiołem.

3 czerwca 2018 r. około godziny 4.00 powrócił do bazy zastęp z zabezpieczenia Lednicy. W godzinach południowych zabezpieczamy Gminny Dzień Dziecka w Witkowie a zaraz po nim już alarmowo udajemy się na ul. Kwiatową gdzie doszło do pożaru w kuchni. Zapalił się olej na kuchence. Ogień został ugaszony przed naszym przybyciem, jednak pomieszczenia wymagały wentylacji.

W wirze tych codziennych wydarzeń wciąż działamy przy organizacji uroczystości obchodów 150 lecia istnienia OSP Witkowo.

2-3 czerwiec 2018r. Lednica 2000 / Google Photos