Nasi partnerzy:

Odwiedziło nas:

Dzisiaj:27
Ogólnie:333602

wspierają nas:

Portal Strażaków - STRAŻACKI.PL

Kamera termowizyjna dla OSP Witkowo

Dziękujemy za poparcie naszego projektu w budżecie obywatelskim na rok 2018. "Zwiększenie skuteczności ratownictwa i zmniejszenie strat po pożarowych poprzez wyposażenie witkowskich strażaków w sprzęt termowizyjny” Projekt obejmuje zakup profesjonalnej, ratowniczej kamery termowizyjnej i przeszkolenie strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie w zakresie jej wykorzystania. Szacunkowy koszt zadania opiewa na kwotę 30 000,00 zł.Zachęcamy teraz do głosowania na właśnie nasz projekt. Dlaczego? Wyjaśnimy krótko w kilku przykładach.

1. Kamera termowizyjna nie jest gadżetem. Jest bardzo funkcjonalnym narzędziem ratowniczym. Pozwala widzieć "CIEPŁO". Obecnie tylko PSP Gniezno posiada taką kamerę.

2. Dzięki niej w błyskawiczny sposób możemy odnaleźć osobę zaginioną np. podczas pożaru czy w lesie.

3. Również podczas wypadków drogowych gdy zastajemy pusty fotelik w samochodzie a kierowca jest nieprzytomny możemy potwierdzić lub wykluczyć małego pasażera podczas wypadku. Fotelik będzie nagrzany a kamera wychwyci to!

4. Dym ogranicza widoczność ludzkiego oka ale nie kamery termowizyjnej. Widząc co i gdzie dokładnie się pali możemy skutecznie podać małą ilość środka gaśniczego czy to wody czy piany i ograniczyć w ten sposób straty spowodowane działaniem środka gaśniczego.

5. My czyli strażacy ochotnicy jesteśmy mieszkańcami witkowskiej gminy. Jesteśmy waszymi przyjaciółmi, znajomymi, członkami rodziny. Kamera pozwala ocenić rozwój pożaru, ścieżki przepływu gorących gazów pożarowych. Pozwala nam działać skuteczniej i bezpieczniej.

Jesteśmy dla Was 365 dni w roku, o każdej porze dnia i nocy. Wyjeżdżamy do zdarzeń w sylwestra i święta abyście mogli spokojnie świętować. Dbamy o wasze zdrowie, życie i dobytek. Pozwólcie nam robić to o wiele skuteczniej. Głosując na nasz projekt zadbacie o siebie nawzajem i o NAS!

Chcecie się dowiedzieć więcej o takiej kamerze termowizyjnej? Zapraszamy do naszej remizy. Piszcie do nas na profilu FACEBOOK.

Informacje jak i gdzie głosować znajdziecie na stronie UGiM Witkowo