Nasi partnerzy:

Odwiedziło nas:

Dzisiaj:26
Ogólnie:333601

wspierają nas:

Portal Strażaków - STRAŻACKI.PL

Zakończenie obozu 2017

DSC 0860W ostatnią noc obozu szkoleniowego zorganizowanego w ramach projektu pt: „Młodzi dbają o bezpieczeństwo” realizowanego przez Ochotniczą Strażą Pożarną z siedzibą w Witkowie w ramach programu Działaj Lokalnie X Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności na mocy umowy zawartej z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce uczestnicy nie mogli narzekać na brak atrakcji.

 

 

 

Po zakończeniu sobotnich południowych ćwiczeń wraz z ratownikami z JOT i samochodem ratowniczo gaśniczym zorganizowaliśmy ognisko i dyskotekę. Podczas zabawy tanecznej rozlega się dźwięk syreny alarmowej. Służba wartownicza obozu ostrzega wszystkich mieszkańców o powstałym pożarze. Błyskawiczne opuszczenie sali i domków, wyznaczenie bezpiecznego miejsca na zbiórkę i przeliczenie ewakuowanych osób. Był to kolejny alarm przygotowany przez opiekunów. Podczas zajeć wieczornych dh Remigiusz, który ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej, przybliżył zagrożenie związane z gazami: ziemnego i propan-butan. Oprócz teorii przygotował dynamiczny pokaz gaszenia zapalonego strumienia gazu który wydostaje się przez zawór butli propan butan.

Niedziela była ostatnim dniem przeznaczonym na podsumowanie, wręczenie wyróżnień dla najaktywniejszych uczestników oraz drobnych upominków dla wszystkich.
 
Składamy gorące podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do zorganizowania tego obozu czyli sponsorom, opiekunom, strażakom i samym uczestnikom. Bez Was nie było tak wspaniale. Do zobaczenia za rok!